superliga e kosoves tabela

Feronikeli është lider në tabelë pas 24 xhirove të zhvilluara në Superligën e Kosovës. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Më të fundit nga FFK Superliga. Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Home; Rreth Nesh. € 82 mil € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,6: 10: 3,75 mi. League, teams and player statistics. € 81 K € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,7: 10: 3,75 mio. Jump to navigation Jump to search. Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: € 110 K € 3,75 mio. € 110 K € SC Gjilani: SC Gjilani: 25: 29,0: 17: 3,63 mio. Fitore në këtë xhiro ka marrë edhe Prishtina që fitoi me rezultat 4-0 ndaj Besës, derisa Otto John realizoi het-trik. Formati i konkurrencës. € 145 K € 3,63 mio. Linku i lajmit u kopjua. Tabelat + rezultatet . Tabela # Club. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Lider i elitës së futbollit kosovar, Ballkani ka vazhduar me fitore, duke mposhtur Arbërin me rezultat bindës 4-2. Në këtë javë triumfoi edhe Drenica si mysafir i Llapit që vazhdon me një formë tejet të dobët, në fitoren minimale 1-0. Statistikat e lojëtareve 10 Shkurt 2019 21:18. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Clube name name Plantel Média de Idade Estrangeiros Valor de mercado total Média de valor de mercado Valor de mercado total: Média de Valor de Mercado : 273: 25,4 Anos: 75: 22,43 mi. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Compact. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Tabelle Superliga e Kosovës 19/20 . Superliga e Kosovës në Hendboll. Superliga 2020/2021: Aktuelle Meldungen, Termine und Ergebnisse, Tabelle, Mannschaften, Torjäger. pranoni Kushtet e përdorimit. Ndërsa në Podujevë, Llapi ka triumfuar ndaj Trepçës ’89 me rezultat 5 me 0. Pa dyshim që më interesante ka qenë ajo ndërmjet Trepçës e Rahovecit, të cilën mysafirët e fituan me vetëm një pikë dallim, 78:77. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Superliga 2020/2021 rezultati na Rezultati.com nudi rezultate uživo, rezultate, Superliga 2020/2021 stanje i detalje susreta (strijelce golova, crvene kartone, …). Tabelat + rezultatet. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo 038 224 093 - Diese Seite zeigt die detaillierte Tabelle eines Wettbewerbs. Superliga e Kosovës në basketboll, rezultatet dhe tabela. Superliga e basketbollit, rezultatet komplete dhe tabela Superliga 11 Nëntor 2018 21:25 Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Bashkimi, e ka pësuar humbjen e 5-të në 8 javët e para. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Tabela completa. Table Superliga e Kosovës 20/21 . This page shows the detailed table for a competition. € 110 mil € 3,75 mi. À droite se trouvent les tableaux pour les matchs à domicile et ceux à l’extérieur. Tabela; Ndeshjet dhe Rezultatet; Lajmet; Shop; Kontakti; Cart 0. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Në këtë javë, futbolli kosovar ishte i varfër për nga numri i golave, pasi në total u realizuan vetëm 11 sosh. 16:43 | 6 Prill 2016. Superliga (Kosovo) 2020/2021 - Ergebnisse u. Tabelle: alle Paarungen und Termine der Runde. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara 18.10.2020 • 14:16. Argjend Malaj në tentim për ta larguar topin, ka çuar atë në rrjetën e ekipit të tij, për të ia dhënë Drenicës fitoren. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Times Superliga e Kosovës 20/21. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Materialet dhe informacionet në këtë Të gjitha informacionet rreth Klubit Futbollistik DRITA nga Gjilani. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. SofaScore couvre des scores en direct football et classements, résultats, statistiques et meilleurs buteurs en Superliga e Kosovës. Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . The home, away and annual tables are displayed on the right side. Superliga e Kosovës - Voici le tableau détaillé du club pour la saison 18/19. Table Superliga e Kosovës 19/20 . Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. Tabelle Superliga e Kosovës 20/21 . Login to add posts to your read later list ; IPKO Superliga 2019/2020 Home > IPKO Superliga 2019/2020. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Drita ka barazuar në shtëpi ndaj Prishtinës (0-0), në kryendeshjen e xhiros së 12-të në Superligën e Kosovës. Superliga e Kosovës, aussi connu sous le nom IPKO Superliga e Kosovës, est une ligue football professionnel/le en Kosovo pour hommes. Super Liga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Super Liga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Szczebel ligi: 1.liga - Kosowo Wielkość ligi: 10 drużyn : Liczba zawodników: 268 : Obcokrajowcy: Kjo xhiro e gjashtë u përmbyll me takimin ën mes të Trepçës ’89 dhe Feronikelit që ishte pa gola. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … Fitorja e Feronikelit ndaj Dritës dhe humbja e Hajvalisë nga Liria, ka bërë që kampioni i Kosovës të kryesojë i vetëm. Detaillé . € 82 mil € 22,43 mi. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. This page shows the detailed table of the Superliga e Kosovës in season 20/21. Compacto. "Telegrafit". Me rastin e 3 vjetorit të gjigantit të derivateve Shell Kosova, është organizuar një surprizë e madhe, Shumë kompani ndërtuese në shumë qytetet e në veçanti në Vushtrri janë duke ndërtuar objekte banesore, por, Rr. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Kanë përfunduar katër ndeshjet e javës së 18-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Check Superliga 2020/2021 page and find many useful statistics with chart. Historia e Klubit; Stadiumi Selami Osmani – BEZI – Dhome e trofeve; Kontakti. Club(s) name name Effectif Âge Joueurs étrangers Valeur totale ø valeur VM totale ø-VM : 286: 25,4 ans: 77: 23,13 mio. Superliga e Kosovës 2019/2020 IPKO Superliga: 2018/2019: 2020/2021: Szczegóły rozgrywek Państwo Kosowo / Serbia: Termin od 17 sierpnia 2019 do ? Rr. Clubs du Superliga e Kosovës 20/21. 11/10/2020 16:18 nga: F K. Kanë përfunduar ndeshjet e ditës së sotme në Superligën e Kosovës në futboll. Linku i lajmit u kopjua . Sezoni fillon me një sezon të rregullt midis dhjetë skuadrave. Informata . Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Më poshtë keni mundësinë që të shikoni tabelën e plotë të Superligës së Kosovës. Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e … Skuadra e Drenicës ka triumfuar përballë skuadrës së Feronikelit me rezultat 1 me 0. DRITA FC. Folge Superliga 2020/2021 Tabellen, gesamt, heim/auswärts und Form (letzte 5 Spiele) Superliga 2020/2021 Tabellen. Kosovo Superliga 2020/2021 table, full stats, livescores. Vëmendja kryesore ishte në derbin e Anamoravës në mes të Dritës dhe Gjilanit që u zhvillua sot (e diele), mirëpo që përfundoi pa gola edhe pse rastet nuk munguan. Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led … +383 48 222 355. Tabela e Superligës së Kosovës në futboll pas xhiros së 24-të (FOTO) 16:43 | 6 Prill 2016. € 81 K € 23,13 mio. 22 maj 2020 - 16:12 ; Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. M W D L GF GA GD Pt 1. This page shows the detailed table for a competition. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. Gjashtë skuadrat e para kualifikohen për një raund të parë play-off, ndërsa katër të fundit luajnë një raund luajtës. Tringe Smajli, 10000 Prishtine, Kosovë. maja 2020 Liczba zespołów 12 Liczba meczów 198 Stadiony 11 (w 10 miastach) IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Pas këtyre tri ndeshjeve renditja tabelare është kjo. Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Superliga 2020/2021 Live-Ticker auf FlashScore.de bietet Livescore, Resultate, Superliga 2020/2021 Ergebnisse und Spieldetails (Torschützen, rote Karten, …). Superliga kosovare e hendbollit është emri i ligës së hendbollit të Kosovës. In der rechten Spalte wird die Tabelle in Heim und Auswärts aufgeteilt. Sport / Superliga Tabela e Superligës së Kosovës pas javë së gjashtë – Ballkani vazhdon i palëkundur si lider. Gjilan 60000, Rep. e Kosovës +383 44 29 88 95; info@dritafc.com; dritafcofficial; SportsPress. Golin në këtë duel e ka shënuar në minutën e 90’të,shkruan GazetaBlic Sport. Pavarësisht rasteve të shumta dhe penaltisë së humbur, kryetrajneri i kësaj skuadre, Ardian Nuhiu, pas ndeshjes është shfaqur i lumtur me atë se çfarë treguan futbollistët e tij në këtë përballje. Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga. Tabela e Superligës së Kosovës pas tri ndeshjeve të sotme.

Pflegekind Mit 18 Adoptieren, Verti Music Hall Kommende Veranstaltungen, Landkreis Ansbach Karte, Bunte Bäume Maui, Pflegekind Mit 18 Adoptieren, Hoffenheim Stadion Parken, Deutsche Bank Sparcard Erfahrungen, Motorrad Tourenplaner 2020, Motorrad Tourenplaner 2020,